Меню сайту |
|
 |
Категорії розділу |
|
 |
Статистика |
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0 |
 |
|
Всього матеріалів в каталозі: 25 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 3 » |
Сценарій літературно-музичної композиції,
присвяченої пам’яті трагедії Бабиного Яру
Тема: Історія і трагедія Бабиного Яру
Мета: розкрити зміст подій, пов'язаний з трагедією в Бабиному Яру, виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, продовжувати формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві, учити співчувати та допомагати ближньому.
Хід заходу
Вступне слово вчителя:
Українська та світова спільнота у вересні 2016 року відзначатиме 75-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тис. євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.
Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
|
Тема уроку: Окупаційний режим в Україні
Мета: визначити суть окупаційного режиму в Україні, наслідки, до яких привела
політика «нового порядку». Показати трагедію українського народу в ході
війни; розвивати вміння аналізувати події, робити висновки на основі
фактологічного матеріалу, об’єктивно оцінювати історичні події,
використовувати наукову термінологію, розвивати навички ведення
дискусії; виховувати почуття патріотизму, поваги та шани до ветеранів та
учасників радянсько-німецької війни, почуття неприязні до поневолення,
рабства, ідей фашизму та нацизму.
Тип уроку: комбінований з елементами суду присяжних
Обладнання: підручник, хрестоматія, стінна карта, атлас,
роздатковий матеріал, фотодокумент.
Основні поняття і терміни: окупаційний режим, „новий
порядок", концтабір,"остарбайтери". |
9 клас. Історія України
Селянська реформа 1861р. у Наддніпрянській Україні.
Мета: охарактеризувати соціально-економічне становище українських земель у
складі Російської імперії в другій половині ХІХ ст.; ознайомити учнів із
проведенням, особливостями і наслідками реформи; формувати
уявлення про реформу як явище;
розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки,
працювати з історичними, документами; зіставляти різні погляди з
однієї проблеми і висловлювати свою точку зору, аналізувати матеріал,
робити висновки;
виховувати почуття гідності та справедливості, сприяти патріотичному
вихованню учнів. |
Інтелектуальна гра „Історична мозаїка"
8 клас
Мета: розширити кругозір учнів, знання із курсу „Історія України" та
„Всесвітня історія"; розвивати уміння і навички роботи з додатковою літературою при підготовці до гри; продовжити формувати історичне мислення та світогляд учнів; прививати стійкий інтерес до історії; виховувати працелюбство, стимулювати творчу діяльність, активність.
Звучить музика, з'являється муза історії- Кліо. |
Вирішуючи питання активізації розумової діяльності учнів, розвитку творчого мислення, міжпредметних зв'язків я створила „біо-історичні схеми". Що це таке? Схеми з біології допомагають розкрити історичні процеси, образи, події. У процесі навчання уява є суттєвою передумовою для засвоєння знань, що вимагає вміння уявити собі конкретну ситуацію, яку учень не може сприйняти безпосередньо. Коли на уроці я пропоную учням уявити Київську Русь у вигляді гідри, даю схему, це розширює й збагачує їх досвід, а отже розвиває уяву. Новизна, нестандартність цього прийому дуже подобається учням та дає бажаний педагогічний ефект - учні закріплюють знання з біології та краще розуміють та засвоюють історичні знання. |
Впевнена, що кожний справжній вчитель повинен формувати свою власну педагогічну систему, яка допоможе створити найкращі умови для отримання знань учнями, перетворення здобутих знань на переконання і застосування їх у життєвих ситуаціях. Завдання моє, як вчителя, – обрати педагогічні стратегії, що забезпечать здатність учня ефективно діяти за межами навчальних ситуацій, продуктивно розв’язувати в повсякденному житті реальні проблеми. Проблема, над якою працюю: ”Активізація пізнавальної діяльності на уроках історії через міжпредметні зв’язки”. Працюючи над проблемою, прагну досягти формування в учнів історичного мислення, виховати активного громадянина України. |
10 клас. Історія України
Тема: УСРР в умовах нової економічної політики.
Мета: з'ясувати причини непу; познайомитися з основними змінами, які
відбулися в економіці та політиці систематизувати та закріпити знання учнів з курсу всесвітньої історії про основні риси непу; з'ясувати причини та масштаби голоду 1921-1922р.р.; виділити особливості соціально-економічного розвитку УСРР в умовах непу;
сформувати уміння аналізувати та узагальнювати інформацію,
систематизувати здобуті знання, висловлювати власний погляд, опираючись на знання з курсу всесвітньої історії; закріпити уміння працювати з історичною картою та історичними документами, оперувати історичними поняттями та термінами;
виховувати толерантне ставлення до протилежно полярних думок, активну громадянську позицію, політичний плюралізм, критичного ставлення до діячів минулого, їх прорахунків та помилок. |
“ Керувати – це значить
знати, куди піти і як зробити шлях
таким цікавим і привабливим, щоб
ваші учні захотіли піти за вами.
Стефан Кові
Є багато різноманітних методик. У навчальній роботі сучасної школи я, як вчитель історії, вважаю, що головне – знайти раціональний підхід до їх використання. Він має бути не консервативно-традиційним, а традиційно-іноваційним. Що я розумію під традиційно-іноваційним підходом? Це, насамперед, старі, відомі нам із праць класиків педагогічної ниви та нові методи та прийоми проведення навчального процесу. Методи мають завжди відзначатися свіжістю, доступністю, привабливістю.
|
Історія України 5 клас
Урок у музеї
Тема: Речові історичні джерела. Музеї
Мета: дати дітям початкові уявлення про історичні джерела, з'ясувати роль
археології при вивченні минулого; пояснити зміст понять «археологія»,
«речові джерела», «музей», ознайомити із метою створення музеїв,
характером експонатів, які в них зберігаються; розвивати вміння робити
висновки на основі прочитаного чи почутого; виховувати бажання
пізнавати історію через відвідування музеїв. |
Педагогічний зміст роботи класного керівника в героїко-патріотичному та національному вихованні учнівської молоді на засадах героїчного минулого земляків рідного краю
Гачкевич М.В.,вчитель історії, класний
керівник Матвіївського НВК
«Перед минулим – зніміть капелюхи, перед майбутнім – засукайте рукава». Народна мудрість.
Вже другий навчальний рік припав на період боротьби України з російською агресією, тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. З огляду на виклики, які постали перед країною, класні керівники внесли корективи у практику виховної роботи та захисту прав дітей шкільного віку.
Наш час вимагає відродження і розвитку української національної системи освіти і виховання. Під час Революції Гідності ми шукали Європу, а знайшли Україну |
|
|
Вхід на сайт |
|
 |
Пошук |
|
 |
|