Мета : формувати провідну національну цінність – родинність і виявляти позитивний досвід сімейного виховання; обговорити проблеми виховання, звернені до джерел народної педагогіки .
Вступне слово ведучої:
Шановні батьки !
Ми запрошуємо вас на родинне свято для того , щоб надати можливість вам попишатися своїми дітьми, розповісти про них щось таке , що відомо лише вам , батькам. А наші діти мають сьогодні чудову нагоду сказати про вас , самих близьких і дорогих їм людей, сердечні і теплі слова вдячності, висловити свої почуття.
Хотілося б щоб цей міст допоміг вам , шановні батьки , краще пізнати і зрозуміти наше молоде покоління, а дітям – побачити в вас люблячих, чутливих та вимогливих друзів.
Пісня «Батько і мати »
Через сім’ю наші діти входять в суспільство. В сім’ї їм вручають естафету досвіду поколінь, котру вони повинні нести далі, щоб передати їх своїм дітям і тим самим майбутньому. Жодний виховний заклад не може дати дітям того, що дає нормальна сімейна атмосфера спілкування дітей з батьком та матір’ю .
Сьогодні про раннє дитинство:
Ведуча: Спогади, спогади,спогади… пісня Рідна хата
(звертається до батьків)
- Чи пам’ятаєте ви свої перші думки після народження дитини? Про що ви думали , коли вперше вам принесли ваше дитятко?
( батьки діляться своїми спогадами)
Ведуча: Ваші перші спогади про своє дитинство. З якого часу ви себе пам’ятаєте? З ким пов’язані ці перші спогади, з якою подією?
( діти діляться своїми спогадами)
- Який епізод з дитинства ваших чад згадується вам в першу чергу, найбільше закарбувалося в вашій пам’яті ?
Слова вдячності ( бліц – опитування) пісня Зачекай дитинство
- А тепер я попрошу дітей швидко подумати і продовжити таке речення
« Я поважаю батьків зате що… »
« Більше всього я ціную в своїй дитині … »
« Я люблю своїх батьків »
- Як бачимо, кожен любить своїх батьків. Не ховайте гарних слів, не соромтесь, дорогі діти, чистих слів вдячності. Пісня « Батьку мій, лебедю білий »
Покаяння
1 Учениця. Мати! Батько! Які дорогі для кожного з нас ці слова. Скільки в них тепла, щастя, радості,душі, милосердя і доброти! Але не завжди ми буваємо по відношенню до матері і батька доброзичливими, уважними. Часто не розуміємо їхніх мудрих порад, не завжди реагуємо на їх зауваження.
2- га учениця. Нам завжди є за що попросити вибачення у своїх батьків. Я хотіла б попросити у своїх батьків пробачення за те, що…
(діти по черзі говорять)
Хочеться аби кожен з нас дорожив своїми батьками, думав про них, був поруч у складну хвилину, відгукнувся на кожен поклик. Бо вони вчать нас жити, вчать відваги, мужності, любові до праці, чесності, щирості терпінню і великодушності,вчать своїм життям, особистим прикладом. Давайте будемо добрішими, милосерднішими, чемнішими, співчутливими, уважнішими до них. Пісня мамина сорочка
Пісня «Росте черешня в мами на городі»
Батьківські тривоги
- прийде час, і ваші діти матимуть свої сім’ї. Самі стануть батьками (хто через 5) а (хто через 10 років). Давайте запитаєм у них як вони уявляють свою майбутню сім’ю, як вони виховуватимуть своїх дітей?
Які принципи виховання ви успадкуєте у своїх батьків,а що робитимете інакше?
(висловлювання дітей)
- (батькам)У зв’язку з тим що діти дорослішають, які тривоги у вас виникають?
Пісня «Сину, сину, ангел мій»
Директор школи.
Шановні батьки! Пам’ятайте! Батьківська любов потрібна для самоповаги людини, добрих взаємин з іншими людьми, позитивних уявлень про самого себе. Дуже часто саме відчутність віри близьких людей матері і батька в краще, що є в дитині, штовхає дитину або підлітка на негативні кроки.
Ми повині чітко уявляти собі, що багато залежить від наших стосунків з дітьми і що прояви різних рис характеру дітям потрібно описувати, а демонструвати.
Найголовніше правило – навчитись слухати, слухати з інтересом, розуміючи, що дитина знає більше, ніж ми уявляємо. І нехай підтримкою вам будуть слова Януша Корчака: «Думок у дітей не менше, і вони не бідніші та не грішні, ніж у дорослих, тільки вони інші… Тому нам важко знайти з дітьми спільну мову, тому нема більш складного мистецтва, аніж вміння розмовляти з ними» Ви можете пишатися своїми дітьми.
якщо батьки самі вірять в добро, любов і справедливість, у них виростуть хороші діти а якщо ні – результати виховання непередбачувані.
Меморандум від вашої дитини
- Для того щоб допомогти вам, шановні батьки, лише знаходити спільну мову з дітьми в різних ситуаціях, наші діти підготували для вас «меморандум».
- 1: Не псуйте мене. Я чудово знаю, що не повинен одержувати все, про що попрошу. Я просто перевіряю вас.
- 2: Не застосовуйте силу в стосунках зі мною. Інакше це навчить мене думати, що сила – це єдине, що має значення. З більшою готовністю сприйму, якщо ви керуватимете мною.
- 3: Не давайте обіцянок: може виявитися, що вам не вдасться їх дотримати. Це підірве моє довір’я до вас.
- 4: Не піддавайтеся на мої пропозиції, коли я навмисне говорю і роблю речі, що засмучують вас. Інакше я знов намагатимусь здобути таку «перемогу».
- 5: Не примушуйте мене відчувати себе меншим, ніж я є насправді. Я компенсую це тим, що поводимо себе, як «пуп землі».
- 6: Не робіть за мене того що я можу зробити сам. Інакше я почуватимусь немовлям вимагатиму, щоб мене обслуговували.
- 7: Не робіть мені зауважень в присутності інших людей. Я сприйму ці зауваження якщо ви поговорите зі мною віч-на-віч.
- 8: Не звертайте занадто уваги на мої шкідливі звички. Зайва увага сприяє лиш їх закріпленню.
- 9: Не намагайтеся обговорити мою поведінку під час конфлікту. Я не маю нічого проти, щоб обговорити її, але давайте зробимо це пізніше.
- 10: Не намагайтесь навчити мене. Ви б дуже здивувались, дізнавшись, як добре я знаю, що таке «добре» і що таке «погано».
- 11: не примушуйте мене вважати, що мої помилки злочин я повинен навчитися робити помилки, не вважаючи при цьому, що ні на що не здатний.
- 12: Не прискіпуйтесь і не бурчіть. Бо інакше мені доведеться прикинутись глухим, щоб якось захиститись.
- 13: Не вимагайте від мене пояснень з приводу моєї поганої поведінки. Я справді не знаю чому зробив те чи інше.
- 14: Не випробовуйте занадто мою чесність. Мене легко злякати, при цьому я починаю брехати.
- 15: Не оберігайте мене від наслідків моєї діяльності: мені необхідно навчитися на власному досвіді.
- 16: Не уникайте прямих і чесних питань.
- 17: Ніколи не стверджуйте,що ви довершені і не грішні. Інакше мені доведеться бути гідним недосяжного.
- 18: Ніколи не вважайте,що вибачитись переді мною нижче вашої гідності.
- 19: Не турбуйтесь про те,що ми проводимо разом дуже мало часу. Важливо те як ми його проводимо.
- 20: Ставтесь до мене так, як ви ставитесь до своїх друзів. Тоді я теж буду вашим другом.
«Наказ дітям» В. Сухомлинський
( Читає батько)
Батько і мати дам тобі життя і живуть для твого щастя. Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждання. Все, що тобі дають Батько й Мати – це їхня праця, піт, утома. Вмій поважати працю батьків. Найбільше щастя для Матері і Батька – твоє життя. Працьовитість, любов до науки, повага до старших. Якщо люди називають тебе не доброю людиною – це велике горе для твоєї Матері та Батька. По-справжньому любити їх – означає приносити в дім мир і спокій.
Твоя сім’я-це не тільки Батько і Мати. Це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. Запитуй у Батька й Матері не тактовно. Справжня свобода сина й дочки – бути слухняними дітьми. Підкорення волі батьків – перша школа громадянського виховання, перша дисципліна твоєї совісті. Якщо не навчишся підкорятися волі батьків, то не зможеш стати стійким, мужнім громадянином, дисциплінованим трудівником, батьком своїх дітей.
Три нещастя є в людини: смерть, старість і лихі діти – говорить народна українська мудрість. Старість – невідворотна, смерть – невловима, перед цими нещастями ніхто не зможе зачинити двері свого дому. А від лихих (людей) дітей дім можна зберегти, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків ваших, а й від вас самих.
Бути хорошими дітьми означає не допустити, щоб старість Батька і Матері була отруєна твоїми поганими вчинками вмій відчути найважчі душевні муки Матері і Батька. Їхня хвороба – твоє горе, їхні невдачі і неприємності на роботі – твоя біда. Вмій бути добрим в думках і почуттях. Бережи здоров’я батьків. Пам’ятай, що ранню старість і хвороби батькам приносить не тільки праця втома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі. Найбільше вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи дочки.
Будьте гідними батьків.
Молитва за батьків
- «Мамо, тобі низесенько вклонюсь»
- Мамо, тобі низенько вклонюсь
- Мамо за тебе богу помолюсь.
Батьки завжди моляться за своїх дітей
Дякую тобі за наших батьків, за все добре, що ти нам подав через них. Вони виховують нас, навчають любити Твої святі заповіді, не грішити. Ми любимо їх і хочемо завжди шанувати і слухати. А ти, Господи, поможи нам у цьому. Твоєю ласкою Благослови їх, Господи, добром, здоров’ям, довгим і щасливим життям, хорони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі, діждатись потіхи від своїх дітей, а по смерті прийми їх і нас до небесного царства. Амінь! Пісня «Свіча»
Заключне слово ведучої. Родинний пиріг
- шановні батьки,дорогі діти! Дозвольте закінчити нашу зустріч такими поетичними ловами.
Хай же будуть ваші руки сильнішими, а душі-зрячими.
Хай поруч з Матір’ю завжди ітиме Батько!
Хай кожна дитина, яка приходить у цей світ, матиме ці два крила не за для того, аби літати, а щоб впевнено ходити по землі.
|